ДЕМОХРИШЋАНИ ПОБЕДИЛИ У СЕВЕРНОЈ РАЈНИ-ВЕСТФАЛИЈИ: Добили 35 одсто гласова, зелени напредовали за 12 одсто

П. З. С. / риа.ру

15. 05. 2022. у 21:58

ХРИШЋАНСКО-демократска унија побеђује на изборима за регионални парламент Северне Рајне-Вестфалије, Социјалдемократска партија Немачке, која предводи владајућу коалицију у земљи, има најгори резултат у овом региону, преноси АРД, позивајући се на прогнозу истраживања компаније infratest dimap.

ДЕМОХРИШЋАНИ ПОБЕДИЛИ У СЕВЕРНОЈ РАЈНИ-ВЕСТФАЛИЈИ: Добили 35 одсто гласова, зелени напредовали за 12 одсто

Фото: Епа

Према прогнози, ЦДУ је побољшао свој резултат у односу на прошле изборе 2017. за два процентна поена и добио 35 одсто, док је СПД изгубио 3,7 процентних поена и заузима друго место са 27,5 одсто.

На трећем месту је Савез90/The Geens са 18,5%. Добијају одмах 12,1 бод више него 2017. године.

Слободна демократска партија, која је и владајућа партија на савезном нивоу, губи 7,6 процентних поена и добија 5 одсто, што је цензус за улазак у регионални парламент.

Алтернатива за Немачку добија 6%, изгубивши 1,4 процентна поена у односу на 2017.

БОНУС ВИДЕО - ВАШИНГТОНСКЕ ТАЈНЕ: Ко је у Белој кући био геј, а кога су волеле жене?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)

БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)

ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.

12. 05. 2026. у 14:48

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

РУСИЈА ГРМИ У САВЕТУ БЕЗБЕДНОСТИ: Ако се стање Ратка Младића погорша, искључиви кривац биће Хаг