ФОРИН ПОЛИСИ: Већина земаља не жели да се супродстави Русији јер су незадовољне дефектном демократијом САД
ВЕЋИНА земаља је одбила да се придружи Сједињеним Државама и супротстави Русији, јер су незадовољне „дефектном демократијом“ САД, навео је аналитчар Мајкл Хирш за Форин полиси.
Фото: Танјуг/АП Пхото
Тако је аутор чланка реаговао на самит Асоцијације нација Југоисточне Азије (АСЕАН) одржан у Вашингтону, током којег су лидери блока изразили неутралност по украјинском питању.
- У очима већине света, Сједињене Државе су тешко оболела демократија која прво мора да се излечи, каже се у чланку.
Он је приметио да покушај Вашингтона да сукоб у Украјини представи као „битку демократије против аутократије“ није успео.
Малезијски премијер Исмаил Сабри Јакоб је 14. маја, након самита САД-АСЕАН, рекао да би администрација Вашингтона требало да буде доследнија у решавању акутних глобалних сукоба.
Истовремено, Сабри Јакоб је позвао Белу кућу да не одустаје од покушаја смањења тензија између Русије и Украјине .
Раније тог дана у Вашингтону је одржан састанак представника Сједињених Држава и Асоцијације нација Југоисточне Азије (АСЕАН). Учесници самита нагласили су важност тренутног прекида непријатељстава у Украјини.
Такође, САД и АСЕАН су изразили подршку напорима генералног секретара УН Антонија Гутереша, усмереним на проналажење мирног решења ситуације.
БОНУС ВИДЕО: ПОСЛЕДИЦЕ ЖЕСТОКИХ БОРБИ: Погледајте како изгледа разорени град Попаснаја
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
АМЕРИКА НЕ ЖЕЛИ ДА БАНКРОТИРА Амерички сенатор објаснио зашто је блокирао помоћ Кијеву
14. 05. 2022. у 08:46
НА ОСТИНОВУ ИНИЦИЈАТИВУ: Разговарали Сергеј Шојгу и амерички министар одбране
13. 05. 2022. у 18:01
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (1)