"САНКЦИЈЕ НЕЋЕ ДОНЕТИ МИР" Кинески званичник наводи да ће Русија и Украјина учинити све да умање хуманитарне последице
ЗАМЕНИК амбасадора Кине при УН Дај Бинг изјавио је данас да санкције неће донети мир у Украјини, већ ће изазвати кризе у снабдевњу храном и енергентима.
Фото АП
- Санкције неће обезбедити мир, само ће убрзати ширење кризе са храном и горивом. Као резултат, деца широм света ће платити највишу цену - рекао је Дај на састанку Савета безбедности УН, преноси ТАСС.
Он је поручио да се Кина нада да ће Русија и Украјина наставити да повећавају координацију у вези са хуманитарним питањима и учинити све да умање хуманитарне последице сукоба.
- Позивамо Русију и Украјину да се врате путу преговора и наставе да креирају политичке услове за обнављање мира - рекао је кинески званичник.
БОНУС ВИДЕО:
ПОГЛЕДАЈТЕ СНИМКЕ РУСКОГ МИНИСТАРСТВА ОДБРАНЕ: Хеликоптери у акцији у Украјини
Препоручујемо
НАСТАВЉЕНА БОРБА ЗА ЗМИЈСКО ОСТРВО Конашенков - Руски ПВО оборио три "Точке У"
12. 05. 2022. у 19:01
РАТ У УКРАЈИНИ: Пакет помоћи Украјини од 40 милијарди долара није изгласан у америчком Сенату (ФОТО, ВИДЕО)
12. 05. 2022. у 07:21 >> 22:51
(MAPA) НАСТАВЉА СЕ РУСКА ОФАНЗИВА: Котао у Донбасу спреман да проври, снаге ЛНР настављају напредовање, борбе код Харкова.
11. 05. 2022. у 22:49 >> 02:20
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)