ПОГУБЉЕН МУШКАРАЦ У САД: Осуђен за убиство студенткиње пре 44 године, тврдио да није крив
У АМЕРИЧКОЈ савезној држави Аризона данас је извршена смртна казна, прва од 2014. године, над Кларенсом Вејном Диксоном, осуђеним за убиство студенткиње пре више од четири деценије.
Фото: Twitter printscreen/azfamily
Кларенс Диксон, који је осуђен за смртоносно убодање ножем и дављење студенткиње Универзитета у Аризони Диане Бодин 1978. године, убијен је смртоносном инјекцијом у 10.30 часова по локалном времену у државном затвору у Флоренсу, Аризона, известили су локални медији.
Како преноси Ројтерс, у свом последњем обраћању Диксон је остао при тврдњи да није крив, а критиковао је одлуку Врховног суда САД којом је дозвољено његово погубљење.
Врховни суд САД данас је одбио без објашњења захтев Диксонових адвоката да се обустави погубљење због његовог менталног стања.
Диксон је осуђен на смрт 2008. године, 30 година након што је Бодин убијена, а случај је био нерешен све до 2001. године, када су истражитељи упоредили његов ДНК са доказима пронађеним на месту догађаја
У то време, Диксон је служио доживотни затвор због сексуалног напада 1986.
Судија Вишег суда Роберт Олсон пресудио је прошле недеље да је Диксон "психички способан за погубљење".
Врховни суд САД пресудио је да је погубљење ментално неспособних особа неуставно, а ово извршење смртне казне је прво у Аризони, након што је извршено погубљење Џозефа Вуда 2014, наводи британска агенција.
БОНУС ВИДЕО - ЛАНСИРАЊЕ "КАЛИБРА": Руси објавили снимак удара на украјинске положаје
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)