СПРЕМАО ПОКОЉ У КАЛИЊИНГРАДУ: Рус присталица Десног сектора планирао терористички напад за Дан победе
У Калињинграду је приведен присталица украјинске организације "Десни сектор", који је припремао терористички напад уочи прославе Дана победе над фашизмом, 9. маја, јављају руске РИА Новости, позивајући се на наводе Федералне службе безбедности.
Фото: AP Photo/Sergei Grits
Како наводе, реч је о руском држављанину који је планирао да изврши терористички напад на војно особље једне од јединица Министарства одбране Русије.
Истрага је показала да је осумњичени требало да након напада оде у Украјину како би учествовао у сукобима са руском војском.
Како се додаје, у кући приведеног Руса пронађена је импровизована експлозивна направа, а против њега је подигнута кривична пријава због приреме терористичког напада и илегалне производње експлозива.
БОНУС ВИДЕО: КУКАСТИ КРСТОВИ И УКРАЈИНСКЕ ЗАСТАВЕ: Оскрнављено гробље у Холандији
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)