ПРЕДСЕДНИК УКРАЈИНЕ: ПОТПИСАО ЗАКОН О ДЕСОВЈЕТИЗАЦИЈИ
ВЛАДИМИР Зеленски потписао је закон о десовјетизацији украјинског законодавства, изјавио је у петак председник Врховне раде Украјине Руслан Стефанчук.
Фото: АП
-Председник Украјине Владимир Зеленски потписао је закон „О десовјетизацији законодавства Украјине.“ Од сада се у законодавству Украјине не помињу „победе Велике октобарске социјалистичке револуције“, нема Позивајући се на програме које је развила Комунистичка партија, скоро 1,2 хиљаде аката државних органа је „очишћено“ и управљања СССР-ом, Украјинском ССР, написао је Стефанчук на друштвеним мрежама.
Процес декомунизације у Украјини легализован је читавим пакетом закона који су ступили на снагу 21. маја 2015. године.
БОНУС ВИДЕО - СНИМАК ИЗ МАРИУПОЉА: Нацисти "Азова" пуцали на руски тенк Т-72
Препоручујемо
ПАКАО ПОД ЛИМАНОМ: Преживели украјински војник о извлачењу са положаја (ВИДЕО)
06. 05. 2022. у 14:00 >> 14:01
СТРАВИЧНИ ГУБИЦИ УКРАЈИНАЦА Генералштаб ВСУ: Избачено из строја 52.000 војника и официра
06. 05. 2022. у 10:54
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (2)