ДЕСЕТИНЕ ЗАТРПАНИХ У СРУШЕНОЈ ЗГРАДИ: Тешка несрећа у Кини, спасиоци трагају за преживелима
Десетине људи остале су затрпане након рушења зграде у централној Кини, саопштили су данас званичници, док спасиоци претражују рушевине у потрази за преживелима.
Фото: Printscreen Twitter
Зграда, у којој су се налазили хотел, станови и биоскоп, урушила се у петак у поподневним часовима у граду Чангша, у провинцији Хунан.
Под рушевинама су најмање 23 особе, а 39 је на листи несталих, рекао је новинарима градоначелник Џенг Ђенсин.
До сада нема потврђених смртних случајева, а градске власти су објавиле да је пет особа спасено ноћас из рушевина, пренио је АФП.
Званичници су потврдили да је зграда имала осам спратова, а не шест, као што је првобитно објављено.
Председник Кине Си Ђинпинг позвао је спасиоце да трагају за преживелима "по сваку цену" и додао да је наредио покретање детаљне истраге о овом догађају, јавили су државни медији.
БОНУС ВИДЕО: МАРИУПОЉ ПОСЛЕ ГРАНАТИРАЊА: ДНР објавила снимке из ваздуха како изгледа град
Препоручујемо
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
ХТЕЛА ДА ОПРОСТИ ПРЕЉУБУ? Шта се стварно десило између Ане и Бастија
ШТА се стварно десило између Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера?
13. 02. 2026. у 07:51
Коментари (0)