МИЗИНЦЕВ УПОЗОРАВА: Украјина гранатирала пијацу у Лисичанску, сад инсценира инцидент да оптужи Русију
МИХАИЛ Мизинцев, шеф руског Националног центра за управљање одбраном саопштио је данас да је Украјина грешком гранатирала пијацу у граду Лисичанску, а сада се спрема да тај инцидент припише Русији и оптужи је за ратне злочине.
Принтскрин
- Режим у Кијеву не престаје са покушајима да своје провокације припише руским оружаним снагама и оптужи их за ратне злочине, упозорио је Мизинцев, преноси ТАС С.
Према речима руског званичника, на централну пијацу у граду Лисичанск уноси се оштећена опрема коју су претходног дана грешком гранатирале јединице 57. моторизоване бригаде оружаних снага Украјине, а возила хитне помоћи допремају тела погинулих украјинских војника који су преобучени у цивилну одећу.
Мизинцев је оптужио Украјину да размешта тешко наоружање у болнице, а пацијенте, међу којима су и рањени украјински војници, избацује на улицу.
-Украјинске војне јединице настављају да користе медицинску инфраструктуру за распоређивање тешког наоружања, рекао је он наводећи да су украјински војници избачени из војне болнице у граду Константиновка у Доњецкој Народној Реепублици и из болнице у улици Победе у Запорожју где су размештена украјинска оклопна возила и артиљерија.
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ОБЈАВИЛИ ВИДЕО: Украјинци напуштају базу! Видите шта им је остало
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (1)