ПЕКИНГ КРИТИКОВАО САД: "Одбацујемо изјаву секретара Блинкена"

Танјуг

27. 04. 2022. у 17:24

ПРИНЦИП једне Кине је оно што одржава мир и стабилност у Тајванском мореузу, изјавио је данас портпарол кинеског Министарства спољних послова поводом изјаве америчког државног секретара Ентони Блинкена да је влада САД одлучна да осигура да Тајван има сва неопходна средства да се одбрани од било какве потенцијалне агресије.

ПЕКИНГ КРИТИКОВАО САД: Одбацујемо изјаву секретара Блинкена

Фото: ЕПА

- Изражавамо жаљење и одбацујемо изјаву секретара Блинкена - рекао је портпарол Ванг Венбин на редовној прес конференцији, преноси кинеска агенција Синхуа.

Фото АП

Како је рекао Ванг, америчка страна неће потценити снажну одлучност и способност 1,4 милијарде кинеских грађана у одбрани националног суверенитета и територијалног интегритета.

- Од када су Кина и Сједињене Државе успоставиле дипломатске односе 1979. године, све администрације САД, укључујући и садашњу, јасно су изјавиле да ће се придржавати политике једне Кине - поручио је Ванг.

БОНУС ВИДЕО:

РУСИ ИЗВЕЛИ РАКЕТНИ УДАР: "Калибар" испаљен са фрегате Црноморске флоте

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)

БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)

ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.

12. 05. 2026. у 14:48

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (1)

РУСИЈА ГРМИ У САВЕТУ БЕЗБЕДНОСТИ: Ако се стање Ратка Младића погорша, искључиви кривац биће Хаг