"ЈЕДНОСТРАНЕ САНКЦИЈЕ СУ ЈЕДИНИ ИНСТРУМЕНТ ЗАПАДА": Лавров - "НАТО грубо крши обавезе преузете на највишем нивоу"

Новости онлајн

27. 04. 2022. у 15:54

ЗАПАД је једностране нелегитимне санкције учинио главним и готово јединим инструментом своје спољне политике, изјавио је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров.

ЈЕДНОСТРАНЕ САНКЦИЈЕ СУ ЈЕДИНИ ИНСТРУМЕНТ ЗАПАДА: Лавров - НАТО грубо крши обавезе преузете на највишем нивоу

Фото: ЕПА

- Велику пажњу смо посветили спречавању негативног утицаја на нашу практичну сарадњу због деловања једностраних нелегитимних санкција, које је такозвани колективни Запад учинио готово главним, а можда и јединим инструментом своје спољне политике - рекао је Лавров током конференције за штампу након преговора с еритрејским колегом Османом Салехом Мухамедом.

Говорећи о Украјини, шеф руске дипломатије је напоменуо да Русија улаже изузетне напоре како би решила хуманитарну ситуацију у тој земљи.

- Испричали смо нашим колегама из Еритреје какве заиста импресивне напоре руска страна чини да би решила хуманитарне проблеме у Украјини - додао је министар.

Фото АП

Према речима руског дипломате, Москва врло цени објективан и одговоран став званичне Асмаре о ситуацији у Украјини.

- Ценимо разумевање фундаменталне природе те ситуације, која је нераскидиво повезана с глобалном кризом европске безбедносне архитектуре као резултатом агресивне политике НАТО-а. Алијанса грубо крши обавезе преузете на највишем нивоу, укључујући ОЕБС, о томе да нико не јача своју безбедност на рачун безбедности других - рекао је Лавров.

Министар спољних послова Еритреје изразио је пуну подршку Русији у вези са ситуацијом у Украјини.

- Зарад изградње глобалног мира и безбедности, изградње света заснованог на међусобном поштовању, сарадњи и просперитету, потребан нам је светски поредак који ће стварати сви и за свакога, у коме неће бити доминације једне земље или регионалних блокова моћи. Зато изражавам пуну подршку Русији. Надам се да ће Русија и Украјина успети да нађу билатерално решење - нагласио је он.

Према његовим речима, униполарни свет сада пролази кроз трансформацију и прерасподелу моћи како би постао праведнији и стабилнији, али то коче они који желе да задрже своје привилегије. Како каже, у Еритреји то разумеју.

- Састајемо се у изузетним околностима за Русију и Украјину, као и за оне који користе овај сукоб у своје сврхе. Еритреја је јасно показала свој став по овом питању - нагласио је министар.

БОНУС ВИДЕО:

РУСИ ИЗВЕЛИ РАКЕТНИ УДАР: "Калибар" испаљен са фрегате Црноморске флоте

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)

ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.

06. 12. 2025. у 10:31

Коментари (0)

СИМБОЛ ВРЕДНОСТИ: ВИП Инвестиционо Злато 25 година помаже клијентима да осигурају своју финансијску стабилност