РОСЊЕФТ НУДИ НАФТУ: Тражи плаћање унапред у рубљама

НАЈВЕЋА руска нафтна компанија Росњефт понудила је утовар нафтних производа из својих рафинерија током маја-јуна на тендеру на којем се тражи плаћање унапред у рубљама, тврде три извора упозната са дешавањима на руском тржишту нафте.

РОСЊЕФТ НУДИ НАФТУ: Тражи плаћање унапред у рубљама

Фото АП

Док Русија настоји да ублажи утицај западних санкција уведених због инвазије на Украјину, председник Владимир Путин је захтевао да купци гаса који продаје руски гасни монополиста Гаспром плаћају у рубљама, преноси Ројтерс.

Росњефт се такође придржава Путинових наредби и тражи уплату 100 одсто унапред, као и конверзију плаћања у рубље и за куповину нафте.

Прошле недеље Росњефт је понудио 6,5 милиона тона сирове нафте путем тендера за утовар у мају-јуну, тражећи по први пут пуну авансну уплату у рубљама.

Руска нафтна компанија није успела да уговори било какву продају јер се показало да је тешко испунити њене услове, али она о њих не одустаје, потврдили су упућени извори извештачу Ројтерса.

БОНУС ВИДЕО - СНИМАК ИЗ МАРИУПОЉА: Нацисти "Азова" пуцали на руски тенк Т-72

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)

Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.

16. 07. 2026. у 19:15

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво