МАКРОН НА МАРСОВИМ ПОЉИМА: Обраћање присталицама после избора у недељу
АКТУЕЛНИ шеф француске државе и председнички кандидат Емануел Макрон одлучио је да се у недељу увече, после одржаног другог круга избора, обрати својим присталицама на Марсовим пољима у Паризу, непосредно поред Ајфелове куле.
фото: ЕПА
Чувено Ајфелово здање стајаће му иза леђа, у објективу ТВ-камера. Обраћање је предвиђено и ако победи, и у случају пораза.
Али, то не значи да ће Макрон баш тамо одржати говор. То му је била жеља и 2017. године, али му је Градска кућа Париза, коју води социјалисткиња Ан Идалго, то тада одбила, па је митинг одржан испред Лувра, којим не управља град, већ држава.
Овога пута, градске власти су биле благонаклоне, па су дале сагласност, али уз многе услове. Дозвола ће бити повучена, уколико буде кише или невремена, а обавеза је и да после одласка присталица буду почишћени отпаци с пода.
У случају да дође до промене, Макронова резервна варијанта је еспланада испред Војно-меморијалног центра Инвалиди.
Препоручујемо
ЗАСТРАШУЈУЋЕ ОТКРИЋЕ У МАРИУПОЉУ: Шојгу открио шта је пронађено у разрушеном граду
21. 04. 2022. у 10:50
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)