УМЕСТО НАПАДА ПОТПУНА БЛОКАДА АЗОВСТАЉА: Путин наредио да се откаже јуриш на индустријску зону у Мариупољу
РУСКИ председник Владимир Путин назвао је неприкладним јуриш на индустријску зону у Мариупољу и наредио да се откаже, преноси РИА Новости.
Фото АП
- Сматрам предложени напад на индустријску зону несврсисходним. Наређујем да се он откаже - рекао је Путин на састанку са министром одбране Сергејем Шојгуом.
Руски председник је рекао да нема потребе силазити у катакомбе, да је потребно блокирати индустријску зону у Азовстаљу како не би пролетела мува.
Према његовим речима, увек, а у овом случају, тим пре, потребно је размишљати о очувању живота и здравља војника и официра.
- Нема потребе да силазите у те катакомбе, пузите под земљу дуж индустријских објеката. Блокирајте ту индустријску зону да мува не пролети. Још једном предложите свима који још нису положили оружје да то ураде - рекао је Путин.
Путин је затражио од Шојгуа да још једном позове све који нису предали оружје у Мариупољу да то учине, додајући да им Руска Федерација гарантује живот и медицинску негу.
- Још једном предложити свима који још нису положили оружје да то ураде. Руска страна гарантује им животе и достојанствен третман у складу са релевантним међународним правним актима. Свима који су рањени биће пружена квалификована медицинска помоћ - рекао је Путин обраћајући се Шојгуу.
Председник Русије похвалио је успешну војну акцију на ослобађању Мариупоља, највећег града на обали Азовског мора, који је непријатељ за осам година претворио у моћно утврђено подручје.
- Борба за ослобађање Мариупоља је успех. Честитам вам - рекао је Путин на састанку са руским министром одбране Сергејем Шојгуом.
БОНУС ВИДЕО: УНИФОРМЕ, ОПРЕМА, СТРАНО ОРУЖЈЕ И ТЕЛА НАЦИОНАЛИСТА: Ово је остало од Оружаних снага Украјине
Препоручујемо
ШОЈГУ ИЗВЕСТИО ПУТИНА: Мариупољ је ослобођен, 2.000 милитаната и даље у "Азовстаљу"
21. 04. 2022. у 09:22
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)