НОРВЕШКА ШАЉЕ "МИСТРАЛЕ" УКРАЈИНИ: Зеленски и раније тражио од Осла наоружање
НОРВЕШКО министарство одбране саопштило је данас да је та земља послала Украјини систем противваздушне одбране "мистрал" са 100 пројектила, јавља Ројтерс.
Фото: Принтскрин
Украјински председник Володимир Зеленски раније је затражио од Осла да пошаље оружје његовој земљи, укључујући противбродске ракете "харпун" и мобилне ракетне системе "НАСАМС", преноси агенција ТАСС.
Поред тога, рекао је да су Украјини потребни и противоклопни и артиљеријски системи.
БОНУС ВИДЕО:
УНИФОРМЕ, ОПРЕМА, СТРАНО ОРУЖЈЕ И ТЕЛА НАЦИОНАЛИСТА: Ово је остало од Оружаних снага Украјине
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ СПРЕМАН ДА ПРИЗНА КРИМ И ДОНБАС? "Постоји могућност да се о томе разговара!"
08. 03. 2022. у 09:55
"МИ ЋЕМО БИТИ ПРВИ, ВИ ЋЕТЕ БИТИ ДРУГИ..." Зеленски упутио упозорење остатку Европе!
08. 03. 2022. у 11:03
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (1)