МИХАИЛ МИЗИНЦЕВ: СЗО ћути док неонацисти користе болнице, школе и вртиће као војна упоришта

СВЕТСКА здравствена организација (СЗО) још није проценила ''чињенице да неонацисти претварају медицинске установе широм Украјине у своја упоришта'', изјавио једанас генерал-пуковник Михаил Мизинцев, начелник руског Центра за управљање националном одбраном.

МИХАИЛ МИЗИНЦЕВ: СЗО ћути док неонацисти користе болнице, школе и вртиће као војна упоришта

Принтскрин

Према његовим речима, украјинске оружане снаге и националистички батаљони распоређују своје положаје и тешко наоружање у вртићима и средњим школама, општинским и медицинским установама широм Украјине, укључујући Дњепропетровск, Запорожје, Кијев, Одесу, Суми, Харков и Черниговску област, пренео је ТАСС.

"Светска здравствена организација још није дала одговарајућу оцену чињеница на основу којих неонацисти не користе медицинске установе за њихову праву сврху, као што је медицинска нега, већ као упоришта и места за вођење војних операција", истакао је Мизинцев.

БОНУС ВИДЕО: ИЗВЕШТАЈ СА ФРОНТА: ДНР објавио каква је ситуација у Мариупољу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић бљује ватру

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"

САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.

12. 06. 2026. у 17:33

Коментари (0)

ПОТРЕС! Хрватска избачена са Светског првенства