ХОЛАНДИЈА УПУТИЛА 150 ВОЈНИКА У СЛОВАЧКУ: Послати због распоређивања противавионских ракетних система „патриот“

ХОЛАНДИЈА је упутила 150 војника у Словачку у циљу распоређивања противавионских ракетних система „патриот“ у тој земљи, саопштило је холандско Министарство одбране.

ХОЛАНДИЈА УПУТИЛА 150 ВОЈНИКА У СЛОВАЧКУ: Послати због распоређивања противавионских ракетних система „патриот“

Фото: Shutterstock/Илустрација

- Војни конвој са техником и око 150 војника послат је у авио-базу Сљач у Словачкој - наводи се у саопштењу војног ресора.

Министарство додаје да се холандски војници стационирају тамо заједно са немачким у циљу заштите источног крила НАТО-а, као и „јачања потенцијала обуздавања и одбрамбене способности Алијансе“.

Такав потез повезан је са погоршањем безбедносне ситуације у Европи након почетка руске специјалне војне операције у Украјини, истакао је ресор.

Како се наводи, Холандија ће обезбедити један систем „патриот“, а Немачка два. Системи ће бити размештени најмање шест месеци.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

АКЦИЈА КОД МАРИНИКЕ: Руска артиљерија удара по украјинским положајима

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (2)

ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: То је за мене трауматично!