РАЗУМЕМ ГНЕВ ЈАВНОСТИ: Џонсон прихвата казну због кршења карантина

БРИТАНСКИ премијер Борис Џонсон изјавио је данас да је прихватио казну полиције због кршења правила карантина 2020. године и да разуме гнев јавности, али је поновио да није сматрао да је тада прекршио закон.

РАЗУМЕМ ГНЕВ ЈАВНОСТИ: Џонсон прихвата казну због кршења карантина

Фото: Профимедиа

- Морам да кажем, искрено, у то време ми није пало на памет да је у питању можда кршење правила. Али, наравно, полиција је утврдила другачије и ја у потпуности поштујем исход њихове истрагe - изјавио је Џонсон за Би-би-си, преноси Ројтерс.

Кабинет Бориса Џонсона је потврдио да ће премијеру Велике Британије бити изречена новчана казна због кршења ковид епидемиолошких мера и организовања забава у владиним канцеларијама у време строгих рестрикција и да ће новчано бити кажњен и министар финансија Риши Сунак, пренео је раније АП.

Скандал "партигејт" разбеснео је многе у Британији и довео до тога да се десетине политичара и званичника нађу под истрагом због навода да је влада прекршила ограничења која је сама донела.

Више од стотину државних службеника, укључујући премијера, добило је упитнике од полиције, која је током истраге испитивала сведоке.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на Групама арени