МАРИН ЛЕ ПЕН: Француска да напусти европско енергетско тржиште
КАНДИДАТ за председника Француске испред партије „Национално уједињење“ Марин Ле Пен, изјавила је да није „тројански коњ“ руског председника Владимира Путина.
Фото: ЕПА
Она је појаснила да је против санкција Русији у области енергетике због негативних последица по Французе и додала да Француска треба да напусти европско енергетско тржиште.
- Нисам ничији "тројански коњ". Нисам за укидање санкција, већ сам против оних које се тичу енергетског сектора, јер не желим да се Французи суоче са негативним последицама - истакла је Ле Пенова за радио станицу „Франс Интер“ као одговор на питање може ли се назвати Путиновим „тројанским коњем“.
Ле Пенова сматра и да Француска треба да напусти европско енергетско тржиште.
- Европа много више зависи од руске нафте и гаса, него Француска. Управо европско тржиште одређује цене енергената. Из тог разлога сматрам да је неопходно да напустимо европско енергетско тржиште - оценила је она.
Раније је кандидат за председника Француске изјавила да је против санкција на руске сировине, као и против ембарга на испоруку руског гаса, нафте и угља.
Први круг председничких избора у Француској одржан је 10. априла. Према коначним подацима француског Министарства унутрашњих послова, актуелни председник Емануел Макрон освојио је 27,84 одсто гласова, Марин Ле Пен 23,15 одсто. Други круг биће одржан 24. априла.
(Спутњик)
Препоручујемо
КОРУМПИРАНИ САРКОЗИ ПОДРЖАО МАКРОНА: Део републиканаца више нагиње ка Марин ле Пен
12. 04. 2022. у 15:30
МАРИН ЛЕ ПЕН СЕ ОБРАТИЛА ЈАВНОСТИ: Довешћу Француску у ред за пет година!
10. 04. 2022. у 21:04
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (2)