"НЕМА СУМЊЕ, ЦИЉЕВИ ЋЕ БИТИ ИСПУЊЕНИ!" Путин о операцији у Украјини - Наша војска користи наоружање каквог нема у свету

Новости онлајн

12. 04. 2022. у 10:56

ОРУЖАНЕ снаге Русије у току специјалне војне операције у Украјини делују храбро, компетентно, ефикасно и ефективно, користећи најсавременије врсте наоружања, изјавио је председник Русије Владимир Путин током посете космодрому „Восточни“ у Амурској области.

НЕМА СУМЊЕ, ЦИЉЕВИ ЋЕ БИТИ ИСПУЊЕНИ! Путин о операцији у Украјини - Наша војска користи наоружање каквог нема у свету

Фото: Танјуг/АП

- Наши официри данас учествују у специјалној војној операцији у Донбасу у Украјини. Пружају помоћ народним републикама Донбаса. Делују храбро, компетентно, ефикасно и ефективно, користе најсавременије врсте наоружања са јединственим карактеристикама које немају аналоге у свету - истакао је Путин.

- Нема сумње да ће циљеви и задаци операције у Украјини бити испуњени - рекао је Путин, пренеле су РИА новости. 

Путин је на космодром „Восточни“ допутовао заједно са белоруским председником Александром Лукашенком. Руски председник је на Дан космонаутике уручио државне награде космонаутима на космодрому „Восточни“. Свечана церемонија одржана је у згради космодрома.

Специјална војна операција Русије у Украјини

Председник Русије Владимир Путин је 24. фебруара објавио о почетку војне операције демилитаризације Украјине. Он је у обраћању суграђанима рекао да околности „захтевају одлучну и хитну акцију“, пошто су се републике Донбаса обратиле Москви за помоћ. Путин је истакао да је циљ операције „заштита људи који су већ осам година изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“. За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“ и да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.

БОНУС ВИДЕО:

Дирљив сусрет оца са децом у Мариупољу: Нису се видели месецима, а онда су покуљале емоције

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута