ПРЕОКРЕТ У ФРАНЦУСКОЈ: Повео Макрон - разлика у десетак хиљада гласова
ЕМАНУЕЛ Макрон тренутно води на француским председничким изборима са 26,98 одсто, док Марин Ле Пен има 26,93 одсто, објавило је француско Министарство унутрашњих послова. Ради се о резултатима на основу 63 одсто обрађених гласова, објавило је француско министарство.
Фото: ЕПА
ФОТО: Министарство унутрашњих послова Француске
На трећем месту је левичар Жан Лик Меланшон са 18,79 одсто, док је четврти десничар Ерик Земур са 6,77 одсто гласова.
Претходно су француски медији објавили резултате излазних анкета према којима је Макрон био у вођству, док су се он и Ле Пенова сигурно пласирали у други круг.
Ле Пенова је позвала вечерас „све који нису гласали за Емануела Макрона“ да јој се придруже, уз обећање да ће довести Француску у ред за пет година.
- Француски народ ми је дао част тако што сам се квалификовала у други круг. Изражавам најискренију захвалност мојим гласачима. Видим да се повећала нада код снага које желе опоравак земље. Позивам све оне који данас нису гласали за Макрона да нам се прикључе - казала је она, пренео је „Фигаро“.
Она је обећала да ће „Француску да доведе у ред за пет година“.
- Обезбедићу националну независност, контролисаћу имиграцију и вратићу безбедност за све. Уколико будем изабрана у другом кругу бићу председница целог француског народа - додала је она, преноси Танјуг.
Макрон је захвалио вечерас свим грађанима који су гласали за њега у првом кругу председничких избора.
- Ваше поверење ме обавезује. Можете рачунати на мене да ћу реализовати овај пројекат напретка, француске и европске отворености и независности - изјавио је Макрон у свом првом обраћању после првог круга председничких избора одржаних данас.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)