РАТ СА РУСИЈОМ НИЈЕ У ИНТЕРЕСУ САД Џен Псаки: Циљ Вашингтона је да се Москва доведе до банкрота
ПОРТПАРОЛКА Беле куће Џен Псаки је на данашњем брифингу изјавила да директан војни сукоб са Русијом није у интересу САД, преноси РИА Новости.
Фото: АП
Она је на питање репортера ЦВС-а и шефа Удружења дописника из Беле куће Стивена Портноја навела разлоге због којих САД не желе да се непосредно војно умешају.
Новинар је упитао зашто украјинска криза још није изазвала „реакцију светске уједињене коалиције“. Псаки је неколико пута упитала да ли је Портној мислио на војну интервенцију Сједињених Држава и снага НАТО.
- Наравно. Војни одговор који предводе САД и партнери - објаснио је репортер.
- Мислим да је циљ председника да доноси одлуке које су у интересу Сједињених Држава, националне безбедности САД и америчког народа. Тај интерес је да не улази у рат са Русијом - рекла је портпаролка Беле куће и додала да Вашингтон није заинтересован за рат са Москвом.
Портпаролка Беле куће Џен Псаки рекла је и да САД кроз санкције желе да ставе Русију пред избор између банкрота и трошења девизних резерви које су јој остале.
Ројтерс је раније известио да Министарство финансија САД није дозволило да се у америчким банкама врше доларске исплате руског државног дуга.
- Русија нема неограничене ресурсе, посебно сада са оштрим санкцијама које смо увели. Мораће да бирају између исцрпљивања својих преосталих доларских резерви, трошења нових од прихода или неплаћања - рекла је она на брифингу.
Псаки је рекла да је циљ америчке администрације „исцрпљивање ресурса које Путин има“ и додала да санкције већ показују своју ефикасност, стављајући руски финансијски систем „на ивицу колапса“.
БОНУС ВИДЕО: ФРАНЦУСКА У КОЛАПСУ ЗБОГ САНКЦИЈА: Редови на пумпама, камионџије у штрајку
Препоручујемо
АМЕРИЧКО МИНИСТАРСТВО ФИНАНСИЈА: Увело санкције руским платформама Хидра и Грантекс
05. 04. 2022. у 23:59
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (1)