ТРАМП: Бајденово физичко и ментално здравље се погоршава
ФИЗИЧКО и ментално здравље америчког председника Џозефа Бајдена се погоршава, као и стање целе земље, изјавио је бивши амерички председник Доналд Трамп.
Фото: AP Photo/Ross D. Franklin
"Ништа не можемо учинити да зауставимо ментални и физички пад Џоа Бајдена. Вашим гласањем у новембру (за Конгрес) можемо зауставити пропадање наше земље“, поручио је у суботу Трамп присталицама на митингу у америчкој савезној држави Мичиген, преноси ТАСС.
Сједињеним Америчким Државама не прете највише ни Русија или Кина, већ актуелна власт, рекао је Трамп.
„Имамо председника који нема појма шта се дешава, нема појма шта ради или шта говори.... Председнички избори су намештени и покрадени, и због тога се уништава земља“, преноси агенција Блумберг.
Према Трамповим речима, овакво стање је најозбиљнија претња земљи. Трамп је такође истакао да су САД на ивици „економске ноћне море“.
Трамп је 27. марта на скупу присталица у Комерсу у Џорџији замерио актуелној администрацији Беле куће због ситуације око Украјине и назвао Бајдена „убицом америчког сна“ и рекао да као резултат Бајденове деструктивне политике, земља иде дођавола.
Избори на средини мандата за амерички Конгрес биће одржани у новембру, а бираће се свих 435 чланова у Представничком дому и 35 од 100 места у Сенату, наводи ТАСС.
БОНУС ВИДЕО: Које тешке речи користе кандидати у америчкој председничкој кампањи
Препоручујемо
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)