"ЧЛАНСТВО У НАТО ЈЕ КАРТА ЗА ЕУ" Медведев - "Вашингтон командује Бриселом"
УКРАЈИНА сада тешко да ће моћи да уђе у Европску унију без сагласности НАТО-а као „вишег партнера“ и без чланства у овој алијанси. Ово мишљење је у суботу на свом Телеграм каналу изнео заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев.
Фото: AP - Alexei Nikolsky
- Наш став је познат Украјинцима: ако постоји таква жеља, придружите се, била би част да вам се чланство понуди. А чини се да и Европљани сада заиста желе Украјину. Постоји само један проблем: искуство последњих година са Црном Гором и Северном Македонијом показује да се улазак у ЕУ дешава само кроз НАТО - рекао је он.
Медведев је подсетио да је реч о међузависним организацијама, али „у европским оквирима, политички коректно речено, партнерима“.
Истовремено, наставио је, Вашингтон је „главни” у НАТО-у, а сама алијанса у односима са ЕУ је „старији партнер, зрелији, рођен 1949. године, за разлику од још увек младе, тридесетогодишње - Европске уније."
- Дакле, Бриселом у целини такође командује Вашингтон, иако Брисел то не воли да призна. И зато се поставља питање: како у ЕУ без чланства у НАТО? Без сагласности "старијег" партнера и уласка у алијансу? Нема одговора – резимирао је заменик шефа Савета безбедности Русије.
БОНУС ВИДЕО:
"КРАСНОПОЉ" У АКЦИЈИ: Руси објавили снимак уништавања положаја украјинске војске
Препоручујемо
НОВО ОБРАЋАЊЕ ВЛАДИМИРА ЗЕЛЕНСКОГ: "Желели бисмо и да се Кина укључи" (ВИДЕО)
02. 04. 2022. у 08:40
РАТ У УКРАЈИНИ: Жестоке борбе у Донбасу, војска ДНР гони падобранце; Ракетни удари на Краматорск (ВИДЕО)
02. 04. 2022. у 08:24 >> 01:43
ПУТИН ЈЕ ПРЕВАРИО ЗАПАД? Сателитски снимци и маестралан трик руског лидера
01. 04. 2022. у 22:44
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (1)