ОРБАН О НОВИМ САНКЦИЈАМА РУСИЈИ: Није само Мађарска против енергетских санкција
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан након консултација шефова влада Европске уније огласио се поводом санкција Русији.
Фото: Профимедиа
- Неке земље су поново предложиле проширење санкција на енергију, угаљ, гас и нафту. У расправи је путем видео-линка учествовао и председник Украјине, који нас је такође питао за то. Размишљали смо о томе и одбили, с обзиром на то да 85 одсто гаса и 60 одсто нафте долази у Мађарску из Русије - рекао је Орбан.
- Мађарска је против ширења антируских санкција на енергенте јер би то довело до застоја њене привреде у најкраћем могућем року - изјавио је премијер ове земље.
Према његовим речима, није само Мађарска против енергетских санкција:
- Срећом, неке друге земље су изнеле сличне аргументе, па је здрав разум превладао и гас и нафта ће наставити да притичу у Мађарску - закључио је Орбан.
(РТ)
БОНУС ВИДЕО:
У ПОЉСКОЈ СРУШЕН СПОМЕНИК ЦРВЕНЕ АРМИЈЕ - Историјски споменик срављен са земљом
Препоручујемо
НИШТА ОД САНКЦИЈА ДОДИКУ: Чланице ЕУ попустиле пред Орбаном
19. 03. 2022. у 21:33
ОРБАН НЕ ПРИСТАЈЕ НА САНКЦИЈЕ ДОДИКУ: Европски парламент расправљао о БиХ
09. 03. 2022. у 10:33
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)