РУСКЕ ДИПЛОМАТЕ ПРОТЕРАНЕ ИЗ ПОЉСКЕ: Русија поручила да ће узвратити ударац

23. 03. 2022. у 13:18

ПОРТПАРОЛ координатора пољских обавештајних служби Станислав Зарин рекао да је пољска Агенција за унутрашњу безбедност припремила листу од 45 руских дипломата осумњичених за шпијунажу и затражила њихово протеривање из земље

РУСКЕ ДИПЛОМАТЕ ПРОТЕРАНЕ ИЗ ПОЉСКЕ: Русија поручила да ће узвратити ударац

Фото: Епа

Портпарол Кремља Дмитриј Песков рекао је да ако Пољска протера руске дипломате, такве акције неће остати без одговора, а портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова поручила је данас да ће Русија одговорити на одговарајући начин на протеривање руских дипломата из Пољске.

Амбасадор Русије у Пољској позван је на разговор у пољско Министарство спољних послова, како је саопштила руска амбасада у Варшави.

- Након одлуке Пољске да протера руске дипломате, Русија ће предузети узвратне кораке и протерати пољске дипломате на принципу реципроцитета - изјавио је руски амбасадор Сергеј Андрејев. 

Андрејев је рекао да се он не налази међу особама које су проглашене за непожељне и да ће остати у Варшави

- Уручена ми је нота из пољског Министарства спољних послова о протеривању 45 запослених у трговинској мисији руске амбасаде, због активности које нису у складу са Бечком конвенцијом - рекао је Андрејев новинарима по изласку из пољског Министарства.

(Б92)

БОНУС ВИДЕO:

РАФАЛИ СА БРОДА У СЕВАСТОПОЉУ - Испаљене крстареће ракете "Калибар"

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

РАДИНА ШОК ИСПОВЕСТ Гранд је Милана терао да пева на дан сахране - отац му је погинуо, ујак му је био очинска фигура