ЕУ ПОВЕЋАЛА ВОЈНУ ПОМОЋ КИЈЕВУ: Још 500 милиона евра за оружје!

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

21. 03. 2022. у 20:31

МИНИСТРИ спољних послова ЕУ сложили су се на састанку у Бриселу да повећавају финансирање војне помоћи Украјини за 500 милиона евра, до укупно милијарду евра, саопштио је шеф европске дипломатије Жозеп Борељ након састанка.

ЕУ ПОВЕЋАЛА ВОЈНУ ПОМОЋ КИЈЕВУ: Још 500 милиона евра за оружје!

Фото: Танјуг/АП

- Са задовољством вас обавештавам да смо постигли политички договор о додели следеће транше од 500 милиона евра, рекао је он.

Раније је Европска унија саопштила да је Европска комисија добила захтеве за финансирање војне помоћи Украјини за више од 500 милиона евра, као и да се проучава питање координације додатних средстава.

Специјална операција руске војске у Украјини ушла је у 26. дан. Руско министарство одбране понудило је отварање хуманитарних коридора у понедељак ујутру из Маријупоља, што је украјинска страна одбила.Такође одбијен је и предлог екстренистима из батаљона “Азов”

да напусти град без оружја, што је било одбијено. Борбе се настављају код Харкова и у Донбасу. Настављају се преговори делегација Русије и Украјине о мирном решавању кризе.

rs.sputniknews.com

БОНУС ВИДЕО - ОСЛОБОЂЕЊЕ ЈЕ БЛИЗУ: Жестоке борбе у Мариупољу, Руси уништавају нацистичке јединице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (2)

ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...