ПУТИН ОБЕЛОДАНИО СВЕ! Ево шта је нуђено Украјинцима да би се избегло крвопролиће
ЗАПАД неће опростити Русији њен независни курс и покушаје да изврши притисак на њу и наруши њен територијални интегритет, али САД и њени савезници то неће моћи, рекао је руски председник Владимир Путин.
Фото: Профимедиа
Он је истакао да ће “специјална операција демилитаризације и денацификације Украјине бити спроведена до краја”. Путин је додао да је њен садашњи формат једини могућ.
– Да су руске трупе деловале само у Донбасу, то не би довело до отклањања претње, тамо би била постављена нова линија фронта – рекао је шеф руске државе.
Руски председник је такође приметио да “Запад гура кијевске власти на крвопролиће снабдевањем оружјем и плаћеницима”. Путин је додао да је Кремљ понудио Оружаним снагама Украјине да повуку јединице из Донбаса.
– Желим да кажем ово први пут: на самом почетку специјалне операције, да би се избегло крвопролиће, од кијевских власти је затражено да не учествују у непријатељствима, већ да једноставно повуку своје трупе из Донбаса. Нису хтели. Па, ово је њихова одлука. Неминовно ће доћи до реалне ситуације – нагласио је он.
Путин је указао и на методе које користе Оружане снаге Украјине.
– Дана 14. марта, као што знате, изведен је ракетни напад на центар Доњецка. Био је то крвави терористички напад који је однео животе више од 20 људи. А такви напади трају последњих дана – ударају по трговима неселективно, са фанатизмом и помамом осуђених. То је као нацисти, који су у последњим данима Трећег рајха покушали да повуку што више невиних жртава са собом у гроб – рекао је председник Русије.
Он је, како тврди, приметио и покушаје Запада да подели руско друштво.
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)