ВОЈСКА ДНР: Заплењен нотбук са метама за Точку-У

П. З. С. / риа.ру

14. 03. 2022. у 17:28

ДПР је саопштила да је набавила нотбук украјинских војника са информацијама о циљевима за напад са балистичким ракетама Точка-У, укључујући зграду владе, радио-телевизијски центар и војну канцеларију.

ВОЈСКА ДНР: Заплењен нотбук са метама за Точку-У

Фото принтскрин YouTube Armymedia BG

Украјинске оружане формације су у понедељак погодиле центар Доњецка ракетама Точка-У. Према в.д Министар здравља ДНР Александра Опришченка, погинуло је 20 људи. Укупно је у болнице пребачено 35 жртава, од којих су двоје преминули, остали су на лечењу, укључујући једно дете.

Како је на брифингу рекао званични представник руског Министарства одбране Игор Конашенков, „Точка-У“ је гађана на стамбена насеља Доњецка из северозападног правца, из Красноармејског краја, који је под контролом украјинских националистичких јединица.

Шеф ДПР Денис Пушилин прецизирао је да је пројектил уништен у ваздуху, иначе би „било несразмерно више жртава“.

Русија је 24. фебруара започела војну операцију у Украјини. Председник Русије Владимир Путин је као циљ операције навео „заштиту људи који су већ осам година изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“.

Због тога је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“ и приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.

Руски лидер нагласио је и да планови Москве не укључују окупацију украјинских територија.

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ КОМАНДОС О БОРБИ СА ДЕСНИМ СЕКТОРОМ: "Предали су се, велики поздрав грађанима Русији!"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (1)

200.000 РАЗЛОГА ЗА СЛАВЉЕ: Yettel bank прославља 200.000 Bank MAX корисника