РУСКО МО: Неонацисти хапсе људе и држе их као живи штит
ХУМАНИТАРНА ситуација у Украјини наставља да се погоршава, а у неким градовима достигла је катастрофалне размере.
Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија
Најтежа хуманитарна ситуација је у Маријупољу, стотине хиљада људи, укључујући странце, насилно држе националисти.
Кијев поново није дао зелено светло ни за један коридор према Русији, ово још једном доказује равнодушност украјинских власти према сопственом народу.
Неонацисти су ухапсили око 450 цивила који су покушали да оду из Сумске области у Курску област Руске Федерације, сви су враћени назад.
Преко 6.900 хиљада људи из 16 земаља, као и посаде више од 50 страних бродова који су блокирани у Азовском и Црном мору, остају таоци украјинских неонациста као „живи штит“.
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ У АКЦИЈИ: Погледајте како су уништили утврђене положаје украјинске војске
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)