СЗО: Украјина треба да уништи веома опасне патогене који се чувају у лабораторијама
СВЕТСКА здравствена организација (СЗО) препоручила је Украјини да уништи веома опасне патогене који се чувају у лабораторијама у тој земљи, како би спречила могуће цурење.
Фото: Архива
СЗО је истакла да је неколико година сарађивала са украјинским медицинским властима како би помогла у примени безбедносних пракси.
- У оквиру овог рада, СЗО је снажно препоручивала Министарству здравља Украјине и другим надлежним органима да униште посебно опасне патогене, како би се спречило евентуално цурење - наводи се у електронском писму који је ова организација упутила агенцији Ројтерс.
Светска здравствена организација, међутим, није саопштила када је препорука дата, нити је дала конкретне информације о врстама патогена или токсина који се чувају у украјинским лабораторијама.
Није познато и да ли су препоруке СЗО спроведене.
Раније је заменица америчког државног секретара Викторија Нуланд изјавила да у Украјини постоје биолошки истраживачки објекти, као и да Кијев и Вашингтон сада раде на спречавању да материјали који су тамо акумулирани доспеју у руке руских снага.
Министарство одбране Русије је у реаговању навело да је овим речима Нуландова потврдила учешће Пентагона у војно-биолошким програмима у Украјини.
Министарство одбране Русије раније је одржало презентацију из које произилази да су Сједињене Америчке Државе потрошиле више од 200 милиона долара на рад биолошких лабораторија у Украјини, а које су учествовале у америчком војно-биолошком програму.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Чеченски специјалци на дефилеу у Грозном
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ТЕНКОВИ СВЕ БЛИЖЕ КИЈЕВУ - Путинова армија напредује ка главном граду Украјине
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Лукашенко се састао са Путином, могућ састанак руског председника и Зеленског (ФОТО/ВИДЕО)
11. 03. 2022. у 07:16 >> 12:38
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (3)