ОГЛАСИЛА СЕ ВРХОВНА РАДА: Разматра се молба Украјине за чланство у ЕУ!

Новости онлајн

09. 03. 2022. у 22:17

ЕВРОПСКА унија је званично почела да разматра молбу Украјине за чланство поднету Украјини 28. фебруара 2022. године, саопштила је Врховна рада Украјине

ОГЛАСИЛА СЕ ВРХОВНА РАДА: Разматра се молба Украјине за чланство у ЕУ!

Фото: pixabay

- Тренутно је ниво политичке и јавне подршке, саосећања и симпатија према Украјини у свим земљама ЕУ невиђено висок. Наша земља већ дуги низ година улаже све напоре да спроведе Споразум о придруживању са Европском унијом. Врховна рада Украјине уложила је значајне напоре да примени домаће законодавство како би се уклопило у захтеве ацкуис цоммунаутаире - пише у саопштењу.

Комитет за економски развој је, како наводи Врховна рада, урадио доста посла на испуњавању обавеза Украјине према споразуму, а то су реформа антимонополског закона, заштита ауторских права, увођење европских правила за јавне набавке и друго.

- Данас Украјина мора да одбије непријатељске нападе, укључујући и на економској линији фронта. Ипак, стојимо достојанствено, а као јака држава са великом историјом и поносном нацијом бринемо не само за себе, већ и за оне око нас. Изражавамо захвалност свима који подржавају украјински народ и помажу Украјини у борби против руског агресора! - закључује се у саопштењу.

БОНУС ВИДЕО: 

ЗАСТРАШУЈУЋ СНИМАК ИЗ ХАРКОВА: Крстарећа ракета звижди изнад глава Украјинаца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (2)

КАЛАТЕС ПОКОПАО ЖЕЉКА ОБРАДОВИЋА: Нови тренер Партизана нам је дао додатну мотивацију!