ОГЛАСИО СЕ ГЕНЕРАЛ КОНАШЕНКОВ: Тврди да су заплењена тајна документа украјинске Националне гарде, откривени планови за напад на Донбас
ПРЕДСТАВНИК Министарства одбране Руске Федерације генерал-мајор Игор Конашенков саопштио је да је Русија дошла у посед украјинских планова за напад на Донбас.
Фото: ЕПА/Министарство одбране Руске Федерације
- Документи Националне гарде Украјине који потврђују припрему Кијева за офанзиву на Донбас у марту пали су у руке руске војске - саопштио је данас новинарима генерал Конашенков.
Он тврди да ови документи "потврђују тајне припреме кијевског режима за офанзиву на Донбас у марту ове године".
- Добро памтимо изјаве руководства кијевског режима о наводном одсуству било каквих планова за заузимање Луганске и Доњецке Народне Републике и њиховој жељи да реше сва питања наводно политичким и дипломатским средствима - казао је Конашенков, који тврди да заплењена документа украјинске Националне гарде јасно указују да су те изјаве лажне.
Он наводи да је у наређењу команданта Националне гарде Украјине, генерал-пуковника Миколе Балана од 22. јануара 2022. године, детаљно описан план за припрему једне од ударних група за офанзивна дејства у зони такозване "операције комбинованих снага" у Донбасу.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Руско ваздухопловство
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ОБЈАВИЛИ МОЋАН СНИМАК - Погледајте ноћни лет хеликоптера Ка-52
Препоручујемо
ДИРЕКТОР ЦИА УПОЗОРАВА: „Кинеска рачуница“ на Тајвану измењена, али не потцењујте Сија
09. 03. 2022. у 01:33
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића
Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.
28. 01. 2026. у 12:38
Коментари (0)