БРИТАНСКИ "ШЕЛ" УДАРА САНКЦИЈЕ РУСИЈИ: "Свесни смо да наша прошлонедељна одлука да купимо руску сирову нафту није била исправна"

08. 03. 2022. у 14:51

БРИТАНСКИ енергетски див Шел саопштио је данас да ће престати да купује руску нафту и природни гас, затворити своје бензинске пумпе, прекинути послове с авио горивом и све друге операције у тој земљи због међународног притиска на компаније да прекину све везе због руске интервенције у Украјини.

БРИТАНСКИ ШЕЛ УДАРА САНКЦИЈЕ РУСИЈИ: Свесни смо да наша прошлонедељна одлука да купимо руску сирову нафту није била исправна

Фото Танјуг-АП

Шел је навео у саопштењу да ће се "постепено" повући из свих руских послова са угљоводоницима, укључујући сирову нафту, нафтне деривате, природни гас и течни природни гас, наводи Блиц.

Oдлука је донета у тренутку када растуће цене нафте потресају светска тржишта и само пар дана након што је украјински министар спољних послова Дмитро Кулеба критиковао Шел наводећи да је сазнао да је та компанија у петак ''дискретно'' купила нафту од Руса, оптуживши је за наставак сарадње с властима руског председника Владимира Путина.

Кулеба је у поруци на Твитеру написао: -Једно питање за Шел: зар вам руска нафта не мирише на украјинску крв?- наводи америчка агенција.

-Врло смо свесни да наша прошлонедељна одлука да купимо руску сирову нафту која ће се прерађивати у бензин и дизел - иако је вођена пре свега нашим размишљањем да се обезбеди сигурно снабдевање - није била исправна и жао нам је због тога- изјавио је главни извршни директор Шела Бен ван Берден.

Према његовим речима, профит од ограничених, преосталих количина руске нафте које ће компанија прерадити биће усмерен у посебан наменски фонд.

БОНУС ВИДЕО: ПРЕЦИЗНИ УДАР РУСКОГ "СУХОЈА": Уништен војни објекат украјинских националиста

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Нови силовит удар Ирана; Трамп објавио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Нови силовит удар Ирана; Трамп објавио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

Коментари (2)

НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ ИЗ УРГЕНТНОГ ЦЕНТРА О СТАЊУ ИВИЦЕ ДАЧИЋА