ПАКЕТ САНКЦИЈА ИЗ БРИСЕЛА: Нови удар на Русију и Белорусију
ЕВРОПСКА комисија припрема нови пакет санкција Русији и Белорусији због напада на Украјину, рекли су данас Ројтерсу неименовани извори у Бриселу.
Зграда Европске уније / Фото АП
На мети санкција биће руски политичари и бизнисмени, као и три белоруске банке.
О новим санкцијама ће расправљати амбасадори ЕУ на данашњем састанку.
Према сазнањима британске агенције, предвиђено је да три белоруске банке буду искључене из СWИФТ система, као и неколико руских посланика и привредника буде додато на бриселску листу санкционисаних.
Нови пакет санкција подразумева и забрану извоза поморске технологије у Русију и даје упутства за мониторинг криптовалута како би спречило њихово коришћење за избегавање санкција ЕУ.
(србијаданс)
БОНУС ВИДЕО: ОБЈАВЉЕН СНИМАК: ДНР запленила седам украјинских тенкова
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"МИ ЋЕМО БИТИ ПРВИ, ВИ ЋЕТЕ БИТИ ДРУГИ..." Зеленски упутио упозорење остатку Европе!
08. 03. 2022. у 11:03
УКРАЈИНА ВИШЕ НЕЋЕ У НАТО?! Зеленски попушта - Губим интересовање за Алијансу
08. 03. 2022. у 10:44 >> 10:51
ЗАСТАВЕ СРБИЈЕ И РУСИЈЕ НА УЛИЦАМА СИДНЕЈА: Народ Аустралије подржао Русију
08. 03. 2022. у 10:00
ПОРУКА СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ: Војници оружаних снага ДНР честитали женама 8. март (ВИДЕО)
08. 03. 2022. у 10:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)