ВОЈСКА УКРАЈИНЕ: У нападу "калибром" на касарну у Миколајеву погинуло осам војника
ОСАМ украјинских војника је погинуло, а осам их се води као нестало, док је њих 19 рањено у ракетном нападу крстарећом ракетом "калибр" јутрос у граду Миколајев на југу Украјине, саопштио председник Миколајевске регионалне војне управе Виталије Ким.
Фото АП
-Наш град је нападнут у 5 ујутро, када су људи спавали. То је било подло и цинично. Крстарећа ракета калибр пала је на касарну, написао је Ким на Телеграму, преноси Укринформ.
Додао је да се подаци о страдалим цивилима још прикупљају.
Ким је рекао и да је украјинска артиљерија поново заузела град.
Руске тенковске јединице отвориле су данас ватру на главни аеродром у региону Миколајев, након што су украјинске снаге у недељу успеле да успоставе контролу над аеродромом, наводи Укринформ.
Ким је раније данас изјавио да су путеви отворени и да украјинске снаге контролишу мостове, и поручио становништву да може безбедно да напусти град.
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ КОМАНДОС О БОРБИ СА ДЕСНИМ СЕКТОРОМ: "Предали су се, велики поздрав грађанима Русији!"
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ХОЋЕ ЛИ ПОЉСКА ПОМОЋИ УКРАЈИНУ? Руски експерт о евентуалном уласку Варшаве у рат
07. 03. 2022. у 17:43
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (1)