"ПУТИН НАС ЈЕ НА ВРЕМЕ УПОЗОРИО!" Немачки посланик очитао лекцију Западу - Украјина коришћена као пион на геоплитичкој мапи
28. 02. 2022. у 21:25
ШЕФ спољнополитичког одбора посланичке групе Алтернативе за Немачку у Бундестагу Петр Бистрон сматра да ће "немачка влада сносити одговорност за рат у Украјини јер је осам година давала лажна обећања Украјини и намамила је у ЕУ и НАТО".
Повезане вести
РУСИЈА ЛАНСИРАЛА СКОРО 90 ДРОНОВА НА УКРАЈИНУ ТОКОМ НОЋИ: Нападнути северни, јужни и источни делови земље
УКРАЈИНСКА противваздушна одбрана (ПВО) оборила је 63 руска дрона током ноћи, саопштиле су Ваздухопловне снаге Оружаних снага Украјине.
01. 12. 2025. у 09:32
СТАРМЕР НЕЋЕ СУСРЕТ С ПУТИНОМ: Европски лидери предложили, Британац одбио - Кремљ реаговао: "Деструктиван став Лондона"
БРИТАНСКИ премијер Кир Стармер не планира да разговара са руским председником Владимиром Путином, како су то предложили француски председника Емануел Макрон и италијанска премијерка Ђорђа Мелони, рекао је у петак портпарол Даунинг стрита.
16. 01. 2026. у 22:00
„СВЕТ МОРА ДА ВИДИ КАКО РУСИЈА ГУБИ“ Бивши амерички државни секретар Помпео: Исход сукоба одредиће позицију САД у свету посебно наспрам Кине
БИВШИ државни секретар Сједињених Држава из времена првог мандата Доналда Трампа, Мајк Помпео, изнео је низ оштрих порука у интервјуу украјинској новинарки Наталији Мосејчук.
27. 02. 2026. у 18:11
ТРАМПОВА ИЗВРШНА НАРЕДБА: Тиче се Руса и Украјинаца, а они морају да је спроведу
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп задужио је амерички преговарачки тим за преговоре о окончању рата у Украјини да покуша да "оконча убијање" у рату у Украјини, изјавио је данас потпредседник Сједињених Америчких Џрава Џеј Ди Венс.
26. 02. 2026. у 06:05
ОТКРИВЕН БУНКЕР ГДЕ СЕ КРИО ЗЕЛЕНСКИ: Ево ГДЕ се налази - објављени и снимци (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски поручио је данас, поводом четврте годишњице рата у Украјини, да су упркос плановима Кремља да "заузме Кијев за три дана", Украјинци сачували своју државност, одбранили независност и доказали целом свету снагу свог отпора.
24. 02. 2026. у 16:42
Најновије из рубрике
КАД ОКЛЕВЕТА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Како се кандидати с мањим буџетом довијају у предизборној кампањи
Вештачка интелигенција све снажније улази у локалну предизборну кампању, пред општинске изборе заказане за 15. и 22. март.
28. 02. 2026. у 23:59
НОВА САЛА ЗА МОНАЛИЗУ, КРАЂА ДЕСЕТ МИЛИОНА ЕВРА НА УЛАЗНИЦАМА, ШТРАЈК ЗАПОСЛЕНИХ: Са чиме се све суочава нови директор Лувра
Кристофа Лерибоа, новог директора Лувра, чекују огромни изазови.
28. 02. 2026. у 23:58
ФРАНЦУСКА НИЈЕ НИ ОБАВЕШТЕНА, НИТИ ЈЕ УЧЕСТВОВАЛА: Макрон о ударима САД и Израела на Иран
Француска није била ни обавештена нити укључена, као уосталом ни било која земља региона и наши савезници, истакао је француски председник Емануел Макрон после одлуке САД и Израела да изведу ударе на Иран.
28. 02. 2026. у 23:47
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ФРАНЦУСКА ЗАТРАЖИЛА ВАНРЕДНО ЗАСЕДАЊЕ САВЕТА БЕЗБЕДНОСТИ УН, МАКРОН ПОРУЧУЈЕ: Иранско питање може да се реши само дипломатским путем
Француска је уз све земље које су погођене иранским одговором или су њиме угрожене, када је реч о њиховом територијалном интегритету и суверенитету.
28. 02. 2026. у 22:50
Doris
28.02.2022. 21:46
Rusija je imala odnos javnog duga prema BDP-u od 13,6 odsto u 2021. O tome bankrotirani Zapad može samo da sanja. Putin još uvek može da kupi mnogo lizalica u prodavnici. Ali samo kineski. Zapad više ne želi da posluje profitabilno sa Rusijom, Zapad poznaje samo glupe neefikasne sankcije. To bi, osim gasa, energenata i važnih sirovina, trebalo da isporučuje Rusija. Zapad ne zna kako će se plaćanje vršiti bez Svifta. Sve dok se ovo ne razjasni, možda više neće biti isporuka gasa iz Rusije. Stanovništvo Nemačke će trpeti i moraće da pretrpi nemerljivu štetu. Rusija jedva da ima dug, ali velike devizne rezerve i veoma velike zlatne rezerve, mnogo zlata. Ruska država, koja jedva da ima dugove, finansira se pre svega izvozom energenata i drugih sirovina, za šta dobija valute poput dolara i evra sa Zapada i SAD. Moskva nije zavisna od prodaje državnih obveznica u inostranstvu, ako je potrebno, mogla bi i bez. Rečeno je da Moskva ima devizne rezerve od nekoliko stotina milijardi dolara. To uključuje velika nalazišta zlata, od kojih neka potiču iz državnih prava na rudarenje u Sibiru. Čovek se druži sa tako izuzetno važnim zemljama i ne ugrožava ih.
Vedrana
01.03.2022. 07:00
Hranu, lijekove i ostale zivotne potrepstine, salju nam prijatelji kada smo u nevolji. Sve ostalo, kao sto je oruzje, nedozvoljene supstance i sve ono sto ugrozava ljudske zivote, nude nam nasi neprijatelji.
nik
01.03.2022. 07:04
Ima pravo covek. krivica rata je u najvecoj meri na strani zapada. da stavimo pistolj na celo rusiji bicemo sigurniji. Al nema veze taj pistolj drzi narod u ukrajni, a mi sedimo pozadi u konforu. Zapad je u vise navrata pogazio sva prava i pravila kada mu to odgovara. Zapad treba da zacepi usta i da se pogleda u ogledalo.
Nice
01.03.2022. 13:52
Najzad! Gospodin Bistron promišljeno i sa stavom!
5okt zločin bez kazne
01.03.2022. 20:15
On jeste nemac, sigurno nije saxonac, i A. Rajs je bio nemac