БАЈДЕН МОГАО ДА СПРЕЧИ РАТ У УКРАЈИНИ: Један потез Америке и НАТО довео до сукоба у Европи (ВИДЕО)
БИВША америчка конгресвумен и ратни ветеран Тулси Габард изјавила је у емисији коју води Такер Карлсон да се рат у Украјини могао бити избећи да су САД, НАТО и Џо Бајден пружили Русији безбедносне гаранције.
Фото: ЕПА/Депоситпхотос/илустрација
Она је рекла да је морало доћи до договора да Украјина никада неће ући у НАТО.
Габард је објаснила да је то легитимна безбедносна брига Русије.
- Они неће прихватити да имају америчке и НАТО трупе на њиховој граници са Украјином. Да су амерички и НАТО лидери то прихватили, ова ситуација је могла бити спречена - рекла је Туиси Габард за Фокс њуз.
Она је додала да је Бајденова администрација окренула леђа америчком народу.
Такер Карлсон је рекао да је "руска инвазија" Бајденов пораз и да је Владимир Путин успео да уђе са војском у ту земљу и поред напора САД да се то не деси.
Подсетимо, Русија је у четвртак, 24. фебруара покренула специјалну војну операцију у Донбасу. Украјина је прогласила ратно стање и прекинула дипломатске односе са Москвом, а руски лидер Владимир Путин је изложен језивој кампањи коју против њега воде западни медији.
Препоручујемо
РУСКИ ПОКРЕТИ КА КИЈЕВУ: Сателитски снимци кретања војних колона дугачких 27 км
28. 02. 2022. у 20:16
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (7)