НЕБЕНЗЈА О СУКОБУ У УКРАЈИНИ: Кризу је изазвао Запад јер је затварао очи на злочине у Донбасу
КРИЗА у Украјини изазвана је "затварањем очију" Запада на неонацистичке злочине у Донбасу, изјавио је данас стални представник Русије у Уједињеним нацијама Василиј Небензја.
Фото: AP Photo/Richard Drew
-У овом тренутку, фокус би требало да буде на побољшању ситуације која је довела до кризе кроз коју пролазимо. Она није почела руском специјалном операцијом у Украјини, изазвана је много раније, пре осам година, од када Запад затвара очи пред злочинима украјинских неонациста у Донбасу, рекао је Небензја на седници Савета безбедности УН.
Савет безбедности Уједињених нација одлучио је данас да за сутра сазове ретку хитну седницу Генералне скупштине УН о нападу Русије на Украјину.
Гласање 15 чланица Савета безбедности било је процедурално, тако да Русија није могла да уложи вето.
Резолуција о сазивању седница Генералне скупштине УН усвојена је са 11 гласова "за".
Русија је гласала против, а Кина, Индија и Уједињени Арапски Емирати били су уздржани.
Од 1950. године до данас хитне специјалне седнице Генералне скупштине сазиване су само 10 пута.
БОНУС ВИДЕО: РУСИ УШЛИ У ХАРКОВ: Оклопна возила се пробила у центар другог највећег украјинског града
Препоручујемо
СПРЕЧИО РАТ У СВОМ ГРАДУ: Градоначелник Купјанска прихватио руске услове
27. 02. 2022. у 23:37
ИСКАНДЕРИМА СРАВЊУЈУ УКРАЈИНСКУ ВОЈСКУ: Ракетни напад у Черкаској области (ВИДЕО)
27. 02. 2022. у 23:25
НАЈНОВИЈИ САТЕЛИТСКИ СНИМЦИ РУСКОГ НАПРЕДОВАЊА: Путинови тенкови на 65 км од Кијева
27. 02. 2022. у 22:08
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)