САД РЕАГОВАЛЕ НА ПУТИНОВУ ОДЛУКУ: Огласили се из Беле куће

27. 02. 2022. у 15:51

НАКОН што је председник Русије Владимир Путин саопштио да НАТО упућује агресивне поруке, због чега је дао наређење да се снаге нуклеарног одвраћања ставе у високу приправност, Бела кућа је саопштила да САД и НАТО не прете Русији.

САД РЕАГОВАЛЕ НА ПУТИНОВУ ОДЛУКУ: Огласили се из Беле куће

Фото: ЕПА

- САД верују да је Русија донела ову одлуку на основу претњи које не постоје - наведено је из Беле куће.

Истовремено, огласила се и амбасадорка САД при Уједињеним нацијама Линда Томас-Гринфилд, која је рекла да је Путинова одлука неприхватљива ескалација.

- То значи да председник Путин наставља да ескалира овај рат на начин који је потпуно неприхватљив и да морамо да наставимо да заустављамо његове акције на најснажнији могући начин - рекла је Томас-Гринфилдова у интервјуу за ЦБС, пренео је Ројтерс.

Путин је наредио начелнику Генералштаба Оружаних снага Русије Валерију Герасимову и министру одбране Сергеју Шојгуу да руске снаге за одвраћање буду стављене у стање посебне борбене готовости.

Он је то наређење издао на састанку са Герасимовим и Шојгуом, пренео је Интерфакс.

- Највиши званичници водећих земаља НАТО-а дозвољавају агресивне изјаве према нашој земљи, стога наређујем министру одбране и начелнику Генералштаба да снаге одвраћања руске војске буду стављене у стање посебне борбене готовости - рекао је Путин.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (10)

ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на Бернабеу