БАЈДЕНУ ПРЕДЛОЖЕНИ САЈБЕР-НАПАДИ ПРОТИВ РУСИЈЕ: Амерички обавештајци - Можемо да избацимо и возове из шина
АМЕРИЧКЕ обавештајне агенције представиле су америчком председнику Џоу Бајдену више опција за извођење масивног сајбер-напада, којим би "омели Русију да настави операције у Украјини", рекал су четири извора телевизији НБЦ њуз.
Фото Shutterstock
Према њиховим речима, Бајдену је понуђено да буде употребљено америчко сајбер-оружје "до сада невиђених размера".
Коначна одлука, како су рекла два америчка обавештајна званичника, још није донета.
Међу опцијама које се помињу су ометање интенет конекције широм Русије, искључивање електричне енергије и ометање рада железнице, како Русија не би могла да снабдева своје снаге.
- Можемо да урадимо све - од успоравања возова, до њиховог испадања из шина, рекао је један од извора.
БОНУС ВИДЕО - КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Препоручујемо
ПОГЛЕДАЈТЕ КАКО ГРМЕ РУСКЕ РАКЕТЕ: Снимак са прве линије фронта у Украјини (ВИДЕО)
24. 02. 2022. у 19:44
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (6)