ВАНРЕДНО СТАЊЕ У ЛИТВАНИЈИ: Војна интервенција руске армије у Украјини
Руски председник Владимир Путин је рано јутрос саопштио да је одлучио да Русија покрене специјалну војну операцију у Донбасу. Ова одлука је донета због војне интервенције руске армије у Украјини.
Фото АП
Украјинска војска саопштила је данас да је оборила пет руских авиона и један хеликоптер у Луганској области, што Русија демантује.
Амбасадори НАТО ће одржати ванредно заседање у току јутра, изјавио је Ројтерсу један неименовани званичник Северноатлантске алијансе, пошто је Русија извела напад на Украјину.
Генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг затражио је од Русије да одмах обустави војну акцију и поштује украјински територијални интегритет и суверенитет.
(Србија Данас)
БОНУС ВИДЕО:
КАКО ИЗГЛЕДА ХАШКА ПРАВДА: Србима десет векова робије
Препоручујемо
ЦЕНА ГАСА У ЕВРОПИ СКОЧИЛА ЗА 35 ОДСТО: Хиљаду кубика јутрос вреди више од 1.400 долара
24. 02. 2022. у 09:15
ДИВЉА ЦЕНА ГАСА: Премашена сума од 960 долара за 1.000 кубика на европском тржишту
23. 02. 2022. у 10:21
"ЗЕЛЕНСКИ ЈЕ НЕУРАВНОТЕЖЕН ЧОВЕК": Лавров - "Он зависи од својих америчких покровитеља"
22. 02. 2022. у 15:04
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)