ПАПРЕНА ЦЕНА ЗАБРАНЕ СЕВЕРНОГ ТОКА: Дмитриј Медведев "смрзао" ЕУ: Хиљаду кубика гаса коштаће 2.000 евра
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев предвиђа да ће у Европи гас коштати 2.000 евра због обустављања сертификације „Северног тока 2“.
Фото: AP - Alexei Nikolsky
- Немачки канцелар Олаф Шолц затражио је да се обустави сертификација гасовода „Северни ток 2“. Добро дошли у нови свет у коме ће Европљани плаћати 2.000 евра за хиљаду кубних метара гаса! - написао је Медведев на Твитеру.
Раније је немачки канцелар изјавио да је затражио од Федералног министарства економије да повуче извештај о енергетској безбедности од Федералне агенције за мрежу. То је неопходан правни корак на основу којег се не може извршити сертификација гасовода. Без ове сертификације „Северни ток 2“ не може да се покрене.
БОНУС ВИДЕО: КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)