ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ У МОСКВИ: Лавров о најави амбасаде САД у Русији
РУСИЈА није добила никакве потврде информација америчке амбасаде у Москви о терористичким нападима који се наводно припремају у руској престоници и Санкт Петербургу, рекао је данас шеф руске дипломатије Сергеј Лавров.
Фото Д. Дозет
- Јуче је амбасада САД у Москви објавила упозорење о терористичким нападима који се припремају у Москви, Санкт Петербургу, у местима окупљања људи, на железничким станицама, метро станицама, у тржним центрима. До сад нисмо добили нити пронашли никакву потврду тим информацијама - рекао је Лавров.
Он је додао да је „амбасада нешто нејасно саопштила да су читали у руским медијима као да је то могуће“.
Нагласио је да има много примера када су се обавештајне информације САД и Велике Британије користиле за провокације, а "онда се испостави да те информације или не постоје или не желе да их поделе“, оценио је министар.
Раније је амбасада САД у Русији упозорила своје грађане на могуће „нападе на тржне центре, метро и железничке станице“ у Москви, Санкт Петербургу и областима на граници са Украјином, саветујући их да размисле о плану за напуштање Русије.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (2)