ПРИМИРЈЕ ПРЕКРШЕНО 870 ПУТА: Криза на линији раздвајања у Донбасу
КРШЕЋИ споразуме из Минска, украјинска војска је рано у четвртак започела напад на самопроглашене Доњецке и Луганске Народне Републике, а локалне власти су упозориле да би Кијев сваког тренутка могао да започне офанзиву пуног обима.
Фото Танјуг/АП
- У региону Доњецка, СММ је забележила 222 кршења примирја, укључујући 135 експлозија. У претходном извештајном периоду забележила је 189 кршења примирја у региону. У региону Луганска, Мисија је забиљежила 648 кршења примирја, укључујући 519 експлозија. У претходном извештају, забележила је 402 кршења примирја у региону“, наводи се у саопштењу СММ ОЕБС-а у петак касно.
БОНУС ВИДЕО - КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Препоручујемо
УКРАЈИНЦИ ИСПАЛИЛИ 40 ГРАНАТА НА ГАСОВОД: НАТО пoдигао борбену готовост јединица
18. 02. 2022. у 23:55
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)