МиГ-31 ПРОТИВ С-400: Одбијен групни напад, Руси тестирају своју ПВО одбрану (ВИДЕО)
ВЕЖБЕ великих размера јединица противваздухопловне одбране (ПВО) се одржавају у исто време у три руска региона Свердловској и Чељабинској области и Пермском крају.
Фото: Принтсцреен
ПВО ракетни системи С-400 "Тријумф" су одбили групни напад суперсоничних ловаца условног противника. У улози непријатеља су биле посаде пресретача МиГ-31БМ.
Војници су прешли на нове позиције и морали су да одбију условни напад маневарских циљева који су се приближавали брзином од 2.000 километара на сат.
Посаде борбених авиона су усложњавале задатке ракетним бацачима изводећи летове на различитим висинама од 300 метара до 19 километара.
Систем С-400 "Тријумф" је руски противваздушни ракетни систем дугог и средњег домета, предвиђен за уништавање аеродинамичких и балистичких циљева.
Сваки систем С-400 може да истовремено погоди до 36 циљева испаљујући на њих до 72 ракете. Током 2015. године ови системи су били пребачени у Сирију за обезбеђивање руске ваздушне базе Хмејмим.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: Најновији руски дрон "Орион" разнео мету у парампарчад
Препоручујемо
ПУТИН НЕМА ПРОСТОРА ЗА ПОВЛАЧЕЊЕ: Професор Срђа Трифковић о НАТО играма са Украјином
14. 02. 2022. у 19:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру
МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.
15. 06. 2026. у 10:10
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)