САВЕТНИК БЕЛЕ КУЋЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ДЕМАНТУЈЕ БАЈДЕНА: Није познат датум наводног Руског напада на Украјину
САВЕТНИК Беле куће за националну безбедност Џејк Саливен изјавио је данас да би напад Русије на Украјину могао да почне било кад и да ће САД наставити да деле обавештајне податке с другим земљама како би Москва била онемогућена да створи изговор за напад.
FOTO: EPA
Гостујући на телевизији Си-Ен-Ен, Саливен је одбио да каже да ли америчке обавештајне агенције верују да Русија разматра да нападне у среду, 16. фебруара.
Према писању листа "Политико", амерички председник Џозеф Бајден изјавио је у петак, у разговору с више западних лидера, да би Русија могла да нападне Украјину 16. фебруара.
-Не можемо савршено да предвидимо дан, али већ неко време говоримо да би велика војна акција Русије у Украјини могла да почне било који дан - то укључује предстојећу седмицу, пре краја Зимских олимпијских игара, рекао је Саливен.
Саливен је истакао да су САД спремне да раде на дипломатији, али да су такође "припремљене да одговоре уједињено и одлучно са својим савезницима и партнерима ако Русија" настави са својим активностима.
Русија је у више наврата негирала да планира да изврши инвазију на Украјину, али због гомилања више од 100. 000 војника у близини украјинске границе поједине западне земље, укључујући САД, тврде да би могла да нападне Украјину у било ком тренутку.
БОНУС ВИДЕО - КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Препоручујемо
БРИТАНЦИ „МОЛЕ БАЈДЕНА“: Померите датум инвазије Русије на Украјину, не одговара нам
12. 02. 2022. у 21:46
БАЈДЕН ПРЕТИ МОСКВИ: Ако Русија изврши инвазију на Украјину неће бити Северног тока 2
07. 02. 2022. у 23:14
ОШТРА РЕАКЦИЈА ИТАЛИЈАНСКОГ ЛИСТА НА ИЗЈАВУ ФОН ДЕР ЛАЈЕН О ВЕНЕЦУЕЛИ: "Њој припада награда за најнедостојнију изјаву"
ИТАЛИЈАНСКИ лист L’AntiDiplomatico, познат по критичком односу према политици ЕУ и НАТО, оштро је реаговао на изјаве председнице Европске комисије Урсуле фон дер Лајен после америчких удара на Венецуелу.
04. 01. 2026. у 10:37
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)