МАКРОН ОДБИО РУСКИ ТЕСТ НА КОВИД: Откривено зашто су Путин и француски председник седели на супротним странама дугачког стола
ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон одбио је захтев Кремља да обави руски тест за ковид 19 када је стигао на састанак са председником Владимиром Путином ове седмице, због чега је задржан на дистанци од руског лидера, рекла су Ројтерсу два извора из Макронове пратње.
Фото АП
Посматраче је изненадила фотографија Макрона и Путина за супротним странама стола дужине четири метра током разговора о Украјини пре четири дана.
Поједине дипломате сматрале су да је Путин желео да тиме пошаље одређену дипломатску поруку.
Међутим, извори који су упућени у здравствени протокол француског председника рекли су да је Макрон имао избор да прихвати пи-си-ар тест који би урадиле руске власти и да буде близу Путина или да то одбије и буде задржан на физичкој дистанци.
- Знали смо веома добро да то значи да нема руковања и да ће сто бити дугачак. Али нисмо могли да прихватимо да они добију ДНК нашег председника, рекао је један извор.
Други извор рекао је да је Макрон обавио француски ПСР тест пре поласка и још један антигенски у Русији, који му је урадио лични лекар.
Портпарол Кремља засада није коментарисао ове информације.
БОНУС ВИДЕО:
АНГЕЛИ МЕРКЕЛ ЗАЗВОНИО ТЕЛЕФОН НА САСТАНКУ СА ПУТИНОМ: Његова реакција ће вас одушевити
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)