НАКОН ЗАЈЕДНИЧКИХ ВЕЖБИ У БЕЛОРУСИЈИ: Руска војска се враћа у базе у две етапе
РУСКА војска ће напустити Белорусију након што се заврше заједничке војне вежбе у тој земљи, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Укрцавање руских оклопних возила у транспортне авионе током вежби на Криму / Фото АП
-Нико никада није рекао да ће руске трупе остати на територији Белорусије, о томе није било говора. Реч је о савезничким војним вежбама и подразумева се да ће се по њиховом завршетку војска вратити у места сталног распоређивања, саопштио је Песков.
Такође је додао да руски председник Владимир Путин није говорио о конкретним датумима по том питању на јучерашњем састанку са француским колегом Емануелом Макроном.
Преговори лидера одржани су 7. фебруара у Кремљу и трајали су нешто више од пет сати. Руски председник је саопштио да је састанак са Макроном био садржајан и користан.
Подсетимо, у току је провера снага за реаговање Савезне државе Русије и Белорусије. Она се одвија у две етапе. У првој етапи (до 9. фебруара) биће прераспоређене и створене групе трупа на територији Белорусије. У другој етапи (од 10. до 20. фебруара) одржаће се заједничке вежбе „Савезничка одлучност 2022“, у оквиру којих ће бити одрађено сузбијање и одбијање спољне агресије, као и супротстављање тероризму и заштити интереса Савезне државе.
rs.sputniknews.com
БОНУС ВИДЕО: РАТНЕ ИГРЕ ВЕЛИКИХ РАЗМЕРА - Хиљаду руских, узбекистанских и таџихистанских војника у акцији
Препоручујемо
ПОГЛЕДАЈТЕ - СНЕГ, ТЕНКОВИ, АРТИЉЕРИЈА: Први кадрови руско-белоруских заједничких вежби (ВИДЕО)
02. 02. 2022. у 23:36 >> 02:06
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у
ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.
08. 06. 2026. у 09:25
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)