БРИТАНЦИ ШПИЈУНИРАЈУ ДУЖ КРИМА: Из Енглеске послали осматрачки авион РЦ-135

БРИТАНСКИ осматрачки авион РЦ-135 Rivet Joint за „шпијунирање“ патролира у близини руске границе у близини Украјине.

БРИТАНЦИ ШПИЈУНИРАЈУ ДУЖ КРИМА: Из Енглеске послали осматрачки авион РЦ-135

Фото: Принтскрин

Авион се тренутно налази поред обале Крима након што је прелетео Европу из своје базе у РАФ Ведингтону. Авион је након полетања допуњен горивом са америчког танкера јер Велика Британија нема танкере који би могли да допуне овај тип авиона.

Током прошлог месеца ово је постао скоро свакодневни догађај, верујемо да би требало да се извештава како и када се догоди како би се осигурало да људи ово не виде као ништа необично.

Такође треба напоменути да су ови летови дизајнирани да буду видљиви како би јавност и Русија знали да се дешавају.


ЧЕМУ СЛУЖИ РЦ-135В?

Према веб страници Краљевског ваздухопловства, РЦ-135В Rivet Joint је наменски авион за електронско надгледање који се може користити у свим условима на стратешким и тактичким мисијама. Његови сензори „упијају“ електронске емисије из комуникација, радара и других система.

Посаду РЦ-135В Rivet Joint чине официри за оружане системе (ВСО) и стручњаци за оператере система оружја (ВСОп) чија је мисија да прегледају елементе електромагнетног спектра како би извукли обавештајне податке.

Краљевско ваздухопловство каже да је Rivet Joint интензивно распоређен за операцију Шејдер (Operation Shader) и на друге оперативне задатке.
Велика Британија поседује три оваква авиона.

БОНУС ВИДЕО - ОНИ НАС ЧУВАЈУ: Српски војник има најсавременију борбену опрему за све изазове

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?! Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: Пет година млађа