УКРАЈИНСКИ ДРОН УШАО У БЕЛОРУСИЈУ: Приземљен због нелеганих извиђачких активности

МИНИСТАРСТВО спољних послова Белорусије уложило је протест амбасадору Украјине у вези са лансирањем дрона са украјинске стране на белоруску територију ради извиђања крајем јануара, саопштила је прес-служба Министарства спољних послова Белорусије.

УКРАЈИНСКИ ДРОН УШАО У БЕЛОРУСИЈУ: Приземљен због нелеганих извиђачких активности

Фото: Депоситпхотос

У Министарство спољних послова Белорусије је 3. фебруара 2022. године позван украјински амбасадор у Републици Белорусији Игор Кизим, који је оштро протестовао у вези са циљаним лансирањем беспилотне летелице (УАВ) из Украјине на територију Белорусије, каже се у извештају.


Напомиње се да је „поменута украјинска беспилотна летелица 24. јануара 2022. године илегално прешла државну границу Белорусије, откривена у ваздушном простору земље и накнадно принуђена да слети од стране специјалиста оружаних снага“.

На основу анализе података о опреми на броду, поуздано је утврђено да је лансирана са територије Украјине у циљу спровођења нелегалних извиђачких активности над војним полигоном Брестски.

БОНУС ВИДЕО:

КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ЈУПИТЕР ЈЕ УШАО У ЛАВА: За ове хороскопске знакове отварају се врата раја - добијају шансе које су чекали годинама